photo_one

Nie jedna dorastająca dziewczyna zastanawia się, jak wygląda praca hostessy. Kiedy przychodzi myśl, żeby dorobić do kieszonkowego, znaleźć zajęcie na wakacje czy ciekawą pracę wśród ludzi, łatwo trafić można na ogłoszenia „poszukujemy hostess”. Jak więc wygląda taka praca?

Hostessy potrzebne są w różnych miejscach i do różnych zadań

Hostessy pracujące przy promocjach mają za zadanie zachęcić klienta do poznania konkretnego produktu (lub marki), pokazać go z jak najlepszej strony, a w efekcie doprowadzić do jego zakupu. Zazwyczaj spotkać je możemy w marketach, aptekach czy sklepach branżowych. Nieco inaczej wygląda praca podczas dużych imprez, targów i eventów.

Hostessy na imprezy opiekują się gośćmi, witają ich z uśmiechem, służą im swoją życzliwością, pomocą oraz udzielają informacji – na przykład nawigując po terenie imprezy, co na wydarzeniach masowych jest pomocą nieocenioną. Ciężko wyobrazić sobie również jakiekolwiek targi bez nich. Hostessy na targi zachęcają do odwiedzenia danego stoiska, oprowadzają po terenie imprezy, rozdają gadżety i prezentują to, co dany wystawca ma do pokazania czy zaoferowania najlepiej jak potrafią. Mają za zadanie również przyciągnąć uwagę i umilić dany event czyniąc go jeszcze atrakcyjniejszym dla odwiedzających gości oraz podnosząc jego rangę.

Co jest wymagane w takiej pracy?

Przede wszystkim uśmiech, życzliwość, komunikatywność i chęć do pracy z ludźmi. Także umiejętność przyswojenia potrzebnych na dany event czy targi informacji i przekazania ich w sposób jasny i przejrzysty, dostosowany do konkretnego rozmówcy. To praca ciekawa, pozwalająca brać udział w wielu wydarzeniach, poznawać nowych ludzi, poszerzać swoje horyzonty. W pracy hostessy nie ma miejsca na monotonię i nudę.

Nie musi to być też zajęcie dorywcze

Wiele kobiet pracuje jako hostessy na co dzień i jest to ich główne źródło dochodu, gdyż w odróżnieniu od pracy przy biurku pozwala dać od siebie dużo energii, zapału i nie wpaść w rutynę. Niejednokrotnie stanowi też wyzwanie.

Zastanawiasz się, czy praca hostessy jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami!