portfolio hostessy

Agencja hostess i modelek jest organem kojarzącym klienta i hostessę, która najbardziej odpowiada jego wymaganiom. Poza umiejętnościami i zdolnościami bardzo ważny jest wygląd hostessy, bo w przypadku kilku osób o identycznych zdolnościach to właśnie aparycja decyduje o wyborze klienta. Między innymi dlatego tak ważne są odpowiednie zdjęcia przesłane do agencji – na ich podstawie zleceniodawca wybiera osoby do konkretnej pracy.

Co więc zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na zdobycie upragnionego zlecenia? Przede wszystkim fotografie powinny być wyraźne, dobrze eksponujące twarz i sylwetkę. Ważne jest nie tylko oświetlenie czy jakość, ale też pozy oraz sam ubiór i makijaż. Jakie zdjęcia warto więc przesłać do agencji, a jakie lepiej sobie odpuścić?

Postaw na dobrą jakość i odpowiednią liczbę zdjęć

Przyjmujemy zgłoszenia z minimum 3 zdjęciami. Najlepiej, jeśli nadesłane pliki prezentują całą sylwetkę, twarz oraz zdjęcia z  poprzednich realizacji (jeżeli hostessy takowe posiadają). Tego typu prezentacja pozwala spojrzeć na osobę całościowo, a zarazem umożliwia zaprezentowanie swojego doświadczenia i profesjonalizmu w postaci relacji z dotychczasowych realizacji.

zdjęcie do portfolio   zdjęcie do portfolio

Najlepiej wysłać około 5-6 zdjęć – dwa prezentujące sylwetkę, dwa z poprzednich zleceń oraz jedno lub dwa zdjęcia twarzy. Takie portfolio pozwala agencji na wybór najkorzystniejszych ujęć, co równocześnie zwiększa szansę na pozyskanie danego zlecenia. Do zdjęć warto założyć schludne ubrania w neutralnych kolorach oraz wykonać dzienny, subtelny makijaż – tak, żeby nic poza osobą prezentowaną na fotografii nie przyciągało uwagi odbiorcy. Zdjęcia typu selfie nie są mile widziane – zazwyczaj przekłamują rzeczywistość, a dodatkowo wyglądają bardzo nieprofesjonalnie, świadczą o niskim poziomie zaangażowania hostessy.

Warto zadbać również o to, aby zdjęcia były jak najbardziej aktualne – uwzględniały zmiany fryzury oraz sylwetki. Jest to niezwykle ważne ze względu na konkretne oczekiwania klientów oraz charakter pracy.

Przygotowanie profesjonalnego portfolio zajmie trochę czasu, Odpowiednie fotografie mogą zagwarantować większą liczbę zleceń, a co się z tym wiąże dużo wyższe zarobki, dlatego warto zadbać o swój wizerunek w tej rozwojowej branży.